Pilguheit täielikult välkmälul põhinevate HPE salvestusseadmete 3PAR 8450 ja 9450 kaane alla
Minult küsiti hiljutisel SAP sündmusel, millist storage’t ma kasutaksin SAP HANA keskkonnas. Seda küsimust esitatakse mulle ikka ja jälle, kui saadakse teada, et töötan SAP HANA salvestuslahendustega. Vastuseks esitan ma tavaliselt küsimusi nende konfiguratsiooni ja rakenduste kohta ning peaaegu alati kasutan selgituseks järgmist analoogiat.
2016. aasta suveolümpiamängudel võistles meeste 4 x 100 m kombineeritud teateujumises 32 ujujat. Iga osaleja ujus kas selili, rinnuli, liblikat või vabas stiilis. Tol aastal tõi Ameerika Ühendriikide teatemeeskond koju kuldmedali. Tiimi kuulusid Ryan Murphy, Cody Miller, Michael Phelps ja Nathan Adrian – kõik silmapaistvad ujujad.
Seejärel küsin: „Millist ujujat sooviksite oma meeskonda?“ Enamik vastab: „Michael Phelpsi, kuna ta on parim!“
Selle kombineeritud teateujumise tiimi ja HPE storage’te vahele saab hästi paralleeli tõmmata. HPE-l on enam kui 20 SAP HANA TDI serdiga salvestussüsteemi. Iga süsteem toetab sarnaseid salvestusfunktsioone ja kõik on ülikiired. Koos moodustavad need suurepärase maailmatasemel tiimi. Lisage neile süsteemidele valdkonna juhtivad HPE serverid ja kõik Teie SAP või SAP HANA töökoormusvajadused on rahuldatud.
Meie SAP HANA salvestustiimi ankrumees on täielikult välkmälul põhinev storage HPE 3PAR.
HPE-l on üheksa SAP HANA TDI serdiga 3PAR-i storage’t. Need on serditud vaid 10 production node ja kuni 92 production hosti jaoks. 3PAR-i täielikult välkmälul põhinev salvestusseade on integreeritud ka meie seadmesse CS900 SAP HANA.
Kas vajate sihtotstarbelist suure kättesaadavusega või avariijärgse taaste võimekusega SAP HANA keskkonda või on Teil sadu eri serverisõlmi, mis käitavad segamini erinevaid andmebaaside ja rakenduste töökoormusi – HPE 3PAR-i Storage array’d ületavad SAP HANA andmete korral Teie ootused.
Täna on meil ainulaadne võimalus vaadata oma lahenduste laboris olevate täielikult välkmälul põhinevate salvestusseadmete HPE 3PAR 8450 ja 9450 kaane alla. Teavet nende kahe salvestusseadme kohta saate edasi lugedes.
Seadme HPE 3PAR 8450 kaane all
HPE 3PAR 8450 koosneb kahest 2U kettakastist. Iga node korpus sisaldab kaht kontrolleri node ja mahutab kuni 24 SFF SSD ketast. Kuni 18 ketta lisamisega toetab 8450 kuni 3,3 petabaiti SSD toormahtu. Seadme 8450 SSD-d on kuumvahetatavad ja neile kehtib HPE seitsmeaastane 3PAR SSD pikendatud asendusprogramm. Võite alustada miinimumkonfiguratsiooniga ehk kaheksa SSD-d korpuse kohta ja süsteemi jooksvalt laiendada. Tuleb vaid meeles pidada, et draive lisatakse igasse korpusesse paaris.
Meil on siin laboris kasutusel RAID 6. HPE soovitab draiviliiasust SSD-de Fast Classi ja ka tavaliste pöörlevate ketaste puhul. Sellel seadme 8450 konfiguratsioonil on kaks SFF-laienduskasti, kuid Te võite tellida ka LFF kasti ja luua hübriidvälkmäluseadme, mis kombineerib pöörlevaid kettaid ja SSD-sid, et toetada andmete kihilist salvestamist samas seadmes.
Iga seadme 8450 sõlmekorpuse tagaküljel on kaks kontrollerimoodulit ja ka toiteplokid on liiasusega. Tavaliselt on node 0 ja node 1 paigaldatud alumisele korpusele ning node’d 2 ja 3 ülemisele korpusele. Igal kontrolleri node’l on 5. põlvkonna ASIC, 10 tuumaga CPU ja 2,4 gB vahemälu. Seadme 8450 plaadil on hulk lisavõimalusi ja laienduspesi, mis toetavad ettevõtte taseme ühenduvusvajadusi. Kontrollerisõlme plaadil on 1 Gb Etherneti adapter halduse jaoks, et toetada IP kaudu kaugkopeerimist või failide jagamist File Persona funktsiooni kasutades. Olemas on ka hoolduskonsooli port.
Teiste laienduskastidega ühenduse võimaldamiseks on igal kontrolleri node’l kaks SAS-porti, mida kasutatakse kontrolleri ühendamiseks muude draivikorpustega lihtsa daisy chain ühendusega
Seadme 8450 pistmikmoodulid
- 2 pordiga 32 Gb Fibre Channel HBA-d;
- 4 pordiga 16 Gb Fibre Channel HBA-d;
- 2 pordiga 10 Gb iSCSI konvergentsvõrguadapter (3 LED-i iga pordi küljel);
- 2 pordiga 10 Gb Etherneti NIC (lingi ja kiiruse LED-id iga pordi kõrval);
- 4 pordiga 1 Gb Etherneti NIC;
- 4 pordiga 12 Gb SAS-i HBA.
Täielikult välkmälul põhinev salvestusseade HPE 3PAR 9450 on loodud suurettevõtte taseme salvestusvajaduste jaoks. Selle standardvarustuses on 8U massiivikontrolleri kast, mis sisaldab nelja kontrolleri node’i. Igal node’l on kaks 5. põlvkonna ASIC-d ja kaks 10 tuumaga CPU-d koos 2,4 GB vahemäluga. Seadme 9450 kettakastid toetavad kuni 24 SFF ketast, kuid seadet 9450 saab laiendada kuni 48 kettakastini, mis teeb kokku 576 draivi. See tähendab, et SSD toorsalvestusruumi maksimummaht on kuni 6 petabaiti. 9450 kasutab samu kuumvahetatavaid SSD-sid nagu 8450 ja neile kehtib sama seitsmeaastane SSD pikendatud asendusprogramm. Kuid kettad pole süsteemide vahel vahetatavad, sest draivikandurid on erinevad. Seadmel 9450 on ühe draivi SFF-kandurid, mida kasutatakse üldiselt kõigis HPE serveriraamides.
Korpuste draivid on nummerdatud vasakult paremale ja alt üles, alustades draiviga 0 draivikasti all vasakul ja lõpetades draiviga 23 üleval paremal.
Eestpoolt vaadates on näha, et igal kontrollerisõlmel on kolm väljalaskeventilaatorit ja varuaku (BDU). See on ventilaatoritest vasakul asuv plokk. BDU eesmärk on pakkuda piisavalt energiat, et kirjutada voolukatkestuse korral vahemälu sisu kontrolleri node’desse. Sarnaselt seadmega 8450 on ka seadme 9450 kontrolleri node’d nummerdatud alt üles. Node 0 on all ja node 3 üleval.
Vaadates seadme 9450 tagakülge näeme, et see erineb märkimisväärselt seadmest 8450. Kontrollerikast toetab nelja kontrolleri node’i, millel kõigil on lisatoide. Kontrolleri node raamil on kontrolleri node ja seitse vaba pesa. Vaadates kontrollerimoodulit on näha, et igal moodulil on toitelüliti. Lüliti on kaitstud terasdetailiga, et vältida tahtmatut sisse- või väljalülitust. Järgmisena tuleb 10 GbE SFP Etherneti port, et võimaldada kaugkopeerimist ja failide jagamist; seejärel 1 GbE haldusport, millele järgneb konsooli hooldusport.
Seadmel 9450 võib olla kuni 80 16 Gb Fibre Channel ühendust või 24 10 Gb Etherneti ühendust või kombinatsioon ühendusvõimalustest. Kui sellest ei piisa ja vajate rohkem võimekust ning hostiporte, on Teie järgmine süsteemi täiendamise variant HPE 3PAR 20850 Sellel on sama konfiguratsioon nagu seadmel 9450, aga sellel on kaheksa kontrolleri node’i, millel on 16 ASIC-d, 16 10 tuumaga protsessorit, 3,6 TB vahemälu ja kaks korda tihedamalt IO-porte.
Üks põhjusi, miks HPE kasutab 3PAR salvestussüsteeme enda tootmises SAP HANA juurutamisel, on andmekaitse. SAP HANA andmete kaitsmiseks kasutame snapshote, kaugkopeerimist ja ka SAP HANA TDI serdiga RMC-d ja Catalysti lisandmoodulit rakendusetaseme varunduseks ja taasteks. Lisage neile funktsioonidele 3PAR-i failiteenused ja täiustatud analüütika-, seire- ning automaatikateave, mis on saadaval HPE InfoSightiga, ja Te mõistate, miks enamik meie SAP-kliente kasutab HPE 3PAR-i salvestussüsteeme.
See oli kiire pilguheit Hewlett Packard Enterprise’i SAP HANA TDI serdiga täielikult välkmälul põhinevate salvestusseadmete 8450 ja 9450 kaane alla. Need on meie täielikult välkmälul põhinevate storage süsteemide kaks ankrut – osa meie maailmatasemel SAP HANA storage tootevalikust.
Kui tahate mõnda neist salvestusseadmetest proovida, võtke ühendust HPE lahendusi pakkuva partneriga või ALSOga.